Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


ZNAČKA REATEK » CERTIFIKACE EN14960
Certifikát bezpečnosti EN 14960 musí mít každý podnikatelský subjekt

 

Certifikát EN 14960 k nafukovacím atrakcím na komerční využití a využití pro veřejnost

Pokud si plánujete zakoupit atrakci, ujistěte se, že splňuje EN 14960 a certifikát shody k dodávanému elektrickému fukaru.

Povinnost pro provozovatele a pro pronajímatele

Pokud jste provozovatel areálu a máte v něm umístěny nafukovací atrakce, poskytovatel pronájmů atrakcí, nebo podnikáte jakkoli jinak s nafukovacími atrakcemi, je nutné mít ke atrakcím certifikát bezpečnosti EN 14960.

Pro nafukovací atrakce platí § 6 odst. 1 zákona o ochraně spotřebitele, který říká, že na trh lze uvést, nabízet nebo prodávat pouze bezpečné výrobky. Na požádání orgánů tržního dohledu musí podnikatelský subjekt vědět prokázat, že výrobek je bezpečný. Problematikou nafukovacích atrakcí se zabývá norma EN 14960: Nafukovací hrací vybavení; Bezpečnostní požadavky a zkušební metody.

Atrakce REATEK pouze s certifikátem EN 14960

Naše společnost dodává všechny atrakce pod značkou REATEK s certifikátem EN 14960, kde je zřetelně prokázáno, že atrakce byly ověřeny společností TUV i SCT, kt. vydali certifikát i správu - rozbor materiálů. Na každé atrakci REATEK se nachází upozornění pro uživatele s uvedeným se štítkem EU výrobce REATEK.

Ostatní certifikáty

Kromě samotného EN 14960 certifikátu disponuje naše společnost i certifikací pro elektrické fukary.