Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


ZNAČKA REATEK » CERTIFIKACE EN14960
Certifikát EN14960 musí mať každý podnikateľský subjekt

Certifikát EN14960 k nafukovacím atrakcím

1. Povinnost provozovatele a pronajímatelů

Pokud jste provozovatel areálu a máte v něm umístěny nafukovací atrakce, poskytovatel pronájmů atrakcí, nebo podnikáte jakkoli jinak s nafukovacími atrakcemi, je nutné mít ke atrakcím certifikát bezpečnosti EN 14960.

Pro nafukovací atrakce platí § 6 odst. 1 zákona o ochraně spotřebitele, který říká, že na trh lze uvést, nabízet nebo prodávat pouze bezpečné výrobky. Na požádání orgánů tržního dohledu musí podnikatelský subjekt vědět prokázat, že výrobek je bezpečný. Problematikou nafukovacích atrakcí se zabývá norma ČSN EN 14960: Nafukovací hrací vybavení; Bezpečnostní požadavky a zkušební metody.

2. Naše atrakce pouze s certifikátem EN14960

Naše společnost dodává všechny atrakce pod značkou REATEK s certifikátem EN 14960, kde je zřetelně prokázáno, že námi dodané atrakce byly ověřeny společností TUV i SCT, kt.vydali certifikát ak tomu i 50 stránkový report. Zároveň se na každé atrakci nachází i upozornění pro uživatele s uvedeným naší obchodní značky REATEK.

3. Ostatní certifikáty

Kromě samotného EN14960 certifikátu disponuje naše společnost i certifikátmy k PVC materiálem, ke dodávaným kompresorem a také dodatečnými reporty. Pokud si plánujete zakoupit atrakci, ujistěte se předem, že dodavatel Vám je schopen dodat minimálně EN14960 a certifikát shody k dodávanému kompresoru.

certifikat